Visits: 3

I Vispārīgie noteikumi

1.    Ekoloģiskās arhitektūras biedrība, Reģ. Nr. Nr. 40003088497, Juridiskā adrese: Īslīces iela 1-18, Rīga, LV-1058; elektroniskā pasta adrese: info@koksne.org; tīmekļa vietnes adrese: www.koksne.org (turpmāk  – Biedrība) apņemas nodrošināt Sabiedrības tīmekļa vietnes www.koksne.org  (turpmāk – vietne) un tās apmeklētāju personiskās informācijas drošību un viņu tiesību aizsardzību, apmeklējot Biedrības vietni un iepazīstoties ar tās saturu.

2.    Šie Sīkdatņu izmantošanas noteikumi ir sagatavoti ar nolūku, lai mūsu tīmekļa vietnes apmeklētāji iegūtu papildu informāciju par vietnē izmantotajām tehnoloģijām un to, kā Sabiedrība tās izmanto.

II Informācija par sīkdatnēm

3.    Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, viedtālrunī, planšetdatorā), un saglabātas jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā. Sīkdatnes saglabātā informācija var ietvert tādus personas datus kā: IP adresi, lietotājvārdu, unikālu identifikatoru vai e-pasta adresi. Tāpat sīkdatnes var saturēt informāciju par ierīces veidu, kuru lietotājs izmanto tīmekļa vietnes pārlūkošanai, kā arī lietotāja ID (identifikators), reklāmu ID un citu izsekošanas tehnoloģiju ID.

III Sīkdatņu veidošanas nolūks un tiesiskais pamats

4.    Sīkdatnes ir nepieciešamas, lai jūs varētu ērtāk izmantot mūsu digitālos pakalpojumus, veikt pirkumus tīmekļa vietnē, piemēram, tiešsaistes maksājumu veikšanai, lai mēs varētu iegūt informāciju par to, kā apmeklētāji izmanto mūsu tīmekļa vietni, un lai mēs varētu uzlabot apmeklētājiem piedāvātos pakalpojumus. Sīkdatnes var izmantot, piemēram, lai izsekotu tiešsaistes darbības ar iepirkumu grozu un precēm, izsekotu informācijai, kad tiešsaistes pieteikuma veidlapā ievadīta informācija, lai identificētu lietotāju, kad lietotājs piesakās bankas vai citiem tiešsaistes pakalpojumiem, lai palīdzētu tīmekļa vietnēm ātrāk ielādēt un pārraidīt informāciju tīklā. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai iegūtu datus par lietotāja paradumiem, nolūkā nodrošināt klientam pielāgota pakalpojuma piedāvāšanu, klientam pielāgotu reklāmu rādīšanu, esošā pakalpojuma pilnveidošanu, jaunu produktu izstrādi u.c.

5.    Mēs izmantojam dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (piemēram, “nepieciešamās” sīkdatnes), taču par atsevišķām sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem un mērķauditorijas atlases nolūkiem, mēs prasām jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat tīmekļa vietni, jūs izvēlaties, vai atļaujat izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas.

IV Sīkdatņu veidi un to pielietojums

6.    Mēs izmantojam trīs sīkdatņu kategorijas, taču prasām lietotāju piekrišanu tikai divām no tām. Jūs varat piekrist abām sīkdatņu kategorijām vai tikai kādai no tām. Piekrītot kādai sīkdatņu kategorijai, jūs sniedzat piekrišanu visām šajā kategorijā ietilpstošajām sīkdatnēm (skatiet detalizētu sīkdatņu sarakstu zemāk). Jūs jebkurā brīdī varat mainīt savas izvēles un atteikties no sīkdatnēm.

Nepieciešamās sīkdatnes 

7.    Nepieciešamās sīkdatnes ir būtiskas un tās jums ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. šīs sīkdatnes tiek saglabātas jūsu datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Tās tiek iestatītas, reaģējot uz jūsu darbībām, kas ir uzskatāmas par pakalpojuma pieprasīšanu, piemēram, privātuma preferenču iestatīšana, pierakstīšanās vai veidlapu aizpildīšana. šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta. šīs sīkdatnes tiek apstrādātas pamatojoties uz EAB leģitīmajām interesēm: lai informētu sabiedrību par savu darbību, EAB zīmola atpazīstamības veicināšanai un pozitīva korporatīvā tēla veidošanai sabiedrībā, mārketinga mērķi, reklamēšana, samērojot to ar personu tiesībām uz privātumu, atbilstoši Regulas 6.panta 1.daļas f) punktam.

8.    Nepieciešamo sīkdatņu apstrāde  pamatojoties uz uzņēmuma leģitīmajām interesēm ir atzīstama par būtiskāku salīdzinājumā ar datu subjekta tiesību ierobežojumu, jo jebkurai personai ir paredzams, ka apmeklējot jebkuru tīmekļa vietni, tehnoloģiski tīmekļa vietnes darbība bez funkcionāli nepieciešamo sīkdatņu apstrādes nav iespējama. Par sīkdatņu apstrādi persona tiek informēta, apmeklējot uzņēmuma mājas lapu no ierīces pirmo reizi. Personām tiek nodrošināta iespēja iepazīties sīkāk ar Sīkdatņu izmantošanas noteikumiem un Ekoloģiskās arhitektūras biedrības Privātuma politiku interneta vietnē www.koksne.org

Analītiskās sīkdatnes

9.    Analītiskās sīkdatnes ļauj uzskaitīt apmeklējumu skaitu un avotus, lai mēs varētu izmērīt un uzlabot savas tīmekļa vietnes darbību. Tās mums palīdz saprast, kuras lapas ir visiecienītākās un kuras tiek izmantotas visretāk, kā arī to, kā apmeklētāji pārvietojas mūsu vietnē. Ja atteiksieties no šo sīkdatņu izmantošanas, jūsu apmeklējums netiks iekļauts mūsu statistikā, bet vienlaikus neierobežos jūsu darbības mūsu tīmekļa vietnē. Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā saskaņā ar tā norādījumiem pārvalda trešās personas, piemēram, Google Adwords, Youtube, Facebook.

Mārketinga sīkdatnes

10.    Mērķauditorijas atlases sīkdatnes tiek izmantotas, lai identificētu jums vēlamo saturu šajā tīmekļa vietnē un sniegtu jums vispiemērotāko informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, uzlabotu mūsu satura pielāgošanu un paplašinātu jūsu darbību mūsu vietnē. šīs sīkdatnes var tikt izmantotas mūsu reklāmas kampaņu vajadzībām trešo pušu tīmekļa vietnēs. Ja jūs piekrītat šo sīkdatņu izmantošanai, mēs varam saņemt arī informāciju par mūsu uzticamo partneru tīmekļa vietnēm, kurās jūs esat reaģējuši uz mūsu reklāmām. Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google Adwords. Mērķa sīkdatnes lietotāja galiekārtā tiek uzglabātas pastāvīgi.Ja atteiksieties no šo sīkdatņu izmantošanas, jums tiks piedāvātas vispārīgas un  nepersonalizētas reklāmas.

V Trešo personu sīkdatnes

11.    Trešo personu sīkdatnes: tās ir sīkdatnes, kuras ir izveidojuši citi pakalpojuma sniedzēji (trešās personas). Tās tiek nosūtītas no ierīcēm vai domēniem, kuras nepārvalda EAB. Visus iegūtos datus no sīkdatnēm apstrādā trešā puse. Ja sīkdatnes tiek nosūtītas no ierīces vai domēna, kuru pārvalda EAB, bet informāciju no sīkdatnēm pārvalda trešā puse, tad šādas sīkdatnes ir trešās puses sīkdatnes. Piemēram, ja mūsu  tīmekļa vietnē var noskatīties youtube video, tad youtube izmantotās sīkdatnes, kas nepieciešamas piekļūšanai video būs uzskatāmas
par trešo pušu sīkdatnēm un youtube būs pārzinis.

12.    Papildus, lai uzlabotu vietnes darbību un pakalpojumus, kā arī analizētu lietotājus un pielāgotu saturu, šajā vietnē tiek izmantotas arī trešo pušu sīkdatnes, kas apstrādā informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm, valodu, ierīces veidu, lietotāja ID, reklāmu ID, u.c. izsekošanas tehnoloģiju ID. Trešo pušu sīkdatnes saskaņā ar personas sniegto piekrišanu var tikt nodotas apstrādei ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas teritorijas, ja pakalpojuma sniegšanu nodrošina sadarbības partneris (piemēram, facebook, google korporācija, youtube).

13.    EAB tīmekļa vietnē var tikt ievietotas saites uz trešo personu tīmekļa vietnēm, kurām ir savi lietošanas un personas datu aizsardzības noteikumi, ar kuriem variet iepazīties attiecīgās trešās personas tīmekļa vietnē. Par trešo pušu patstāvīgi apstrādātajām sīkdatnēm mūsu tīmekļa vietnē mēs Jūs informējam, tomēr   trešās puses apstrādātās sīkdatnes var mainīties, jo EAB tās neietekmē. EAB nenes atbildību par trešo personu veikto sīkdatņu apstrādi.

VI Vietnē lietoto sīkdatņu saraksts

Nepieciešamās sīkdatnes – šīs sīkdatnes nodrošina vietnes korektu darbību, nodrošinot tās pamata funkcijas. Tīmekļa vietne bez šīm sīkdatnēm nevarēs pareizi funkcionēt.

Sīkdatnes nosaukums Pārvaldnieks Nolūks Glabāšanas termiņš
PHPSESSID EAB Tiek izmantots, lai saglabātu lietotāja kontekstu starp lapu pieprasījumiem 30 dienas
cookie_consent EAB Saglabā lietotāja sīkdatņu uzstādījumus 1 gads
cart_extended EAB Tiek lietots, lai atcerētos lietotāja vēlmi redzēt paplašinātu pirkumu groza informāciju 1 diena

Analītiskās sīkdatnes –  tīmekļa vietnē tiek izmantots “Google Analytics” programmatūras sīkdatnes. Ar šo sīkdatņu palīdzību tiek iegūta anonīma informācija par apmeklētāja darbībām tīmekļa vietnē (piemēram, apmeklētā lapa, apmeklējuma datums un laiks utt.), kas tiek izmantota statistikai un analīzei, atbilstoši noteiktajiem nolūkiem.

Sīkdatnes nosaukums Pārvaldnieks Nolūks Glabāšanas termiņš
_ga Google Analytics Anonīms ID atsevišķu lietotāju atšķiršanai un to darbību statistikas ģenerēšanai. 2 gadi
_ga_B1R1XB2ZSL Google Analytics Tiek izmantots, lai saglabātu lietotāja apmeklējuma stāvokli. 2 gadi
_gat_UA-11879877-1 Google Analytics Tiek izmantots, lai ierobežotu pieprasījumu biežumu uz Google Analytics serveriem. 1 minūte
_gat_gtag_UA_164753778_1 Google Analytics Tiek izmantots, lai ierobežotu pieprasījumu biežumu uz Google Analytics serveriem. 1 minūte
_gac_UA-11879877-1 Google Analytics Satur ar apmeklējuma avota kampaņu saistītu informāciju konversiju uzskaites vajadzībām apmeklējumiem, kas nākuši no Google Ads. 90 dienas
_gac_UA-164753778-1 Google Analytics Satur ar apmeklējuma avota kampaņu saistītu informāciju konversiju uzskaites vajadzībām apmeklējumiem, kas nākuši no Google Ads. 90 dienas
_gid Google Analytics Anonīms ID atsevišķu lietotāju atšķiršanai un to darbību statistikas ģenerēšanai. 1 diena
_lfa Leadfeeder Tiek izmantots atsevišķu lietotāju atšķiršanai un to veikto darbību uzskaitei mājaslapā. 2 gadi

Mārketinga sīkdatnes – šīs sīkdatnes nosaka citi uzņēmumi, kuru piedāvāto funkcionalitāti izmanto vai kuru funkcionalitāte ir saistīta ar tīmekļa vietni.

Sīkdatnes nosaukums Pārvaldnieks Nolūks Glabāšanas termiņš
_fbp Facebook Tiek izmantots, lai Facebook parādītu atbilstošas reklāmas no trešo pušu reklamētājiem. 3 mēneši
fr Facebook Tiek izmantots, lai Facebook parādītu atbilstošas reklāmas no trešo pušu reklamētājiem. 3 mēneši
tr Facebook Tiek izmantots, lai Facebook parādītu atbilstošas reklāmas no trešo pušu reklamētājiem. sessijas laiks
ads/ga-audiences Google Google Ads izmanto, lai atkārtoti uzrunātu mājaslapas apmeklētājus, balstoties uz to uzvedību un aktivitātēm tīmeklī. sessijas laiks
bcookie LinkedIn Pārlūkprogammas identifikators, lai atšķirtu dažādas ierīces. 2 gadi
lang LinkedIn Tiek izmantots, lai atcerētos lietotāja pārlūkprogrammas valodas uzstādījumus. sessijas
li_gc LinkedIn Tiek izmantots, lai saglabāta lietotāja izvēli attiecībā uz nebūtisku sīkdatņu izmantošanu. 2 gadi
lidc LinkedIn Tiek izmantots mājaslapā veikto darbību uzskaitei. 24 stundas

VII Informācija par personas doto piekrišanu sīkdatņu izveidei

14.    Apmeklējot šo vietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Piekrītu”, tas nozīmēs, ka esat piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē un Jūs apstiprināt, ka esat iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personām.

15.    Attiecībā uz “nepieciešamajām” sīkdatnēm lietotāja piekrišana netiek prasīta, jo šīs sīkdatnes nodrošina pilnīgu un nepārtrauktu www.koksne.org tīmekļa vietnes satura attēlošanu, lai jūs varētu pierakstīties tīmekļa vietnē un saņemt atbilstošu digitālās pārlūkošanas un tiešsaistes lietošanas pieredzi.

VII Sīkdatņu noraidīšana

16.    Ja vēlaties, lai jūsu ierīcē netiktu izmantotas sīkdatnes, jūs varat pārvaldīt sīkdatņu izvēles atzīmējot to tīmekļa vietnē izmantotajā sīkdatņu sarakstā sadaļā “Pieņemt/noraidīt”. Ņemiet vērā, ka šādas izmaiņas/izvēle var ietekmēt tīmekļa vietnes funkcionalitāti, un tā dēļ jums var nebūt iespējams iegūt personalizētus piedāvājumus vai reklāmas.

IIX Piekrišanas atsaukšana

17.    Jebkurā brīdī varat mainīt to, kādas sīkdatnes ļaujat mums izmantot, vai atteikties no sīkdatņu izmantošanas. Jūs varat atteikties no visām sīkdatnēm, izņemot “nepieciešamās”. Vislabākajai lietotāja pieredzei un pilnvērtīgai tīmekļa vietnes darbībai iesakām sīkdatnes saglabāt.

18.    Ja vēlaties dot piekrišanu vai atsaukt savu piekrišanu analītiskajām un mārketinga sīkdatnēm, noklikšķiniet uz saites lapas apakšā:

Atsaukt piekrišanu sīkdatnēm
un dialogā nospiediet pogu

Atsaukt piekrišanu

IX Noteikumu izmaiņas

19.    Ja Jums ir jautājumi par personas datu apstrādi, aicinām iepazīties ar Biedrības privātuma politiku, kas atrodama Biedrības tīmekļa vietnes sadaļas “Mājaslapas lietošanas noteikumi” apakšsadaļā “Privātuma politika” (saite) vai sazināties ar Biedrības datu aizsardzības speciālistu info@koksne.org.

20.    Biedrībai ir tiesības jebkurā brīdī izmainīt šos sīkdatņu izmantošanas noteikumus. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas noteikumos tiks publicētas www.koksne.org