Visits: 129

ES Fondu plānošanas periods 2021.-2027.gadam.

Viens no mūsu darbības virzieniem ir konsultāciju palīdzība uzņēmējiem Eiropas Savienības līdzfinansējuma saņemšanai kokapstrādes ražotņu izveidei, rekonstrukcijai vai arī kokapstrādes iekārtu nomaiņai.

30 gadu pieredze būvniecības jomā, kā arī pieredze darbā ar uzņēmējiem ES fondu līdzfinansējuma saņemšanā visdažādākos projektos – koku māju ražotnes, kokapstrādes ražotnes, energoefektivitātes paaugstināšanas projekti KPFI un ALTUM programmās, enerģētikas projektos – saules elektrostacijas, koģenerācijas stacijas, biomasas katlu telpas – ļauj mums nodrošināt pilnu dokumentu paketi, sākot no pirmās skices un provizorisko energoefektivitātes aprēķinu, beidzot ar pilnu būvprojekta izstrādi un finansējuma konkursa pieteikuma aizpildīšanu.

Iesākumā varbūt pat ir labi izstrādāt savas ieceres skiču projektu, veikt pirmatnējos aprēķinus un apskatīties savu finasu plūsmu – vai projekts ir pavelkams. Skaidrs ir arī tas, ka resursu izmaksas turpinās augt, līdz ar to pieaugs arī būvprojektēšanas, būvniecības un iekārtu ražošanas izmaksas. Un kā redzams no 2021.-2023.gadam – tas var notikt strauji.

Programmu daudzums 2021.-2027.gadu plānošanas periodā ir patiešām iespaidīgs un līdz ar to jāseko līdzi gan plānotajām projektu atlasēm, gan to indikatīviem laika grafikiem, izvēloties atlases veidu un prioritāro virzienu. Ir interesanti, ka šobrīd vairākās programmās, kuras finasē arī ražotnes, faktiski nav konkurences un nauda netiek apgūta.Instrumenti ir dažādi un iespējams ir arī paralēlais finansējums, ALTUM garantijas, ja banka Jūsu projektu uzskata par pārāk riskantu.

Augstākredzamai programmai būs arī ceturtā kārta, jo kā stāstīja ALTUM cilvēki, finansējums tiek izņemts ļoti negribīgi.

Šobrīd ES fondu programmās ir pieejams gan atbalsts energogranta veidā ( 800-160 000 EUR ), kur valsts sedz 85% izmaksu, gan ilgtspējas aizdevumi: ražošanas iekārtu ( nomaiņai ), ilgtspējīga transporta iegādei ( arī ražošanas ), atjaunojamās enerģijas siltumapgādes risinājumiem, “zaļo” ēku projektēšanai un būvniecībai, ražošanas ēku rekonstrukcijai un būvniecībai ar enerģijas patēriņu zem 45 kwh/m2 gadā, ar kapitāla atlaidi, kas faktiski ir tas pats grants 35% apmērā no projekta vērtības kā iepriekšējā ES fondu periodā tikai nosaukts citā vārdā.

Zaļajām investīcijām šobrīd ir ļoti elastīgi noteikumi ( procentuāli zemākas nodrošinājuma prasības un zaļo investīciju aizdevumu likmes ir zemākas ). Tas ir nozīmīgs atspaids šājā laikā, kad ECB ceļ savas likmes ik pēc dažiem mēnešiem. Ilgtspēja ir ES dienaskārtībā un tā tas arī saglabāsies, līdz ar to projekti, it sevišķi viss, kas saistīts ar būvprojektēšanu, ir jāuzsāk laicīgi, lai Jūsu projekts būtu vidējā vai augstā gatavības pakāpē, ja izlemsiet to iesniegt kādā konkursā.

Būsim priecīgi Jums palīdzēt! Pirmā konsultācija ir bezmaksas un tajā piedalās arī energoauditors.

Sazinieties ar mums, lai norunātu pirmo konsultāciju:

e-pasts: ivo@koksne.com, vai pa tālruni piezvanot šefam: +371 29299754

© 2023 KOKSNE.ORG