Visits: 23

KRUSTĀM LĪMĒTU MASĪVKOKA PANEĻU (CLT) KOKA MĀJAS.

Krustām līmētu masīvkoka paneļu (CLT) koka mājas ir industriāli ražots vairāku slāņu masīvkoka panelis, kas sastāv no ražošanas procesā plaknē salīmētiem perpendikulāri novietotiem dēliem, kā rezultātā panelis iegūst augstu strukturālu izturību un stabilitāti.

CLT vai CROSS LAMINATED TIMBER ir salīdzinoši jauns būvveids gan pasaulē, gan Latvijā. Latvijā šobrīd ir viena darbojošās rūpnīca Jelgavā un pēc mūsu informācijas vēl viena rūpnīca šobrīd ir būvniecības stadijā.

Pateicoties savai augstajai izturībai un stabilitātes pakāpei, CLT masīvkoka paneļi ir piemēroti gan privātmāju, gan daudzstāvu dzīvojamo māju būvniecībai – gan grīdu, sienu un jumta konstrukcijām.

Kāpēc izvēlēties CLT?

Ātrāks būvniecības laiks – nav nepieciešama veidņu un šuvju piepildīšana ar betonu un tā sacietēšanas gaidīšana. Sausais process. Paneļu lielais formāts un to vienkāršā uzstādīšanas sistēma ievērojami paātrina būvniecības procesu. Līdz pat 25%.

Mazāk būvatkritumu – paneļi tiek saražoti rūpnīcā, atbilstoši arhitekta dotajai specifikācijai. Nekādi papildus zāģēšanas darbi objektā nav nepieciešami.

Zemākas būvizmaksas – mazāki celtņi, lielāka apjoma piegāde ar vienu auto nodrošina līdz pat 25% ekonomiju.

Ilgtspēja – lietojot CLT būvniecības metodi, samazinās CO2 izmešu daudzums.

Ekoloģija – laba siltuma izolācija un gaisa caurlaidība.

Loģistika – ar vienu kravu piegādā 4 reizes vairāk CLT paneļu nekā betona.

CLT ROKASGRĀMATA

© 2023 KOKSNE.ORG